(+420) 296 895 050 eShop

Historie Vyšehradu

Vyšehrad hraje v historii českého národa významnou roli. Nejstarší doklady o jeho osídlení jsou staré více než 5000 let. Tehdejší obyvatelé dobře věděli, proč se usídlit zrovna zde. S kály Vyšehradu totiž nabízí nejlepší přirozenou vyhlídku na Prahu. Historicky pramen Vltavy zásoboval pitnou vodou hrad a později i pevnost.  Řeka je v místech pod skálou Vyšehradu vůbec nejhlubší v celé Praze a na úpatí Vyšehradu můžete dodnes pít z pramene, který využívali již naši dávní předkové.

O Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi

Dle nejznámější pověsti skočil z hradeb Vyšehradu rytíř Horymír, toho času vězeň knížete Křesomysla. Před popravou vyslovil poslední přání projet se na svém koni Šemíkovi, kterého navedl ke skoku přes hradby směrem do řeky Vltavy. Tímto hrdinským skokem do Vltavy zachránil Šemík Horymírovi život. Poté jej ještě dovezl k domovu do Neumětel, kde tento chrabrý kůň podlehl svým zraněním. 

Sport a volný čas

Vyšehrad nabízí kromě poutavé historie také prostory pro odpočinek v rozlehlém parku, tenisová hřiště, trasy pro jogging, louky pro cvičení jógy a samozřejmě také dětské hřiště, jak jinak než s tématikou Starých pověstí českých.
Vyšehrad má mnoho tváří, poznejte je cestou z hotelu Holiday Inn Prague.
 

Aktuální program

Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a speciálních akcí.