(+420) 296 895 050 eShop

Historie, mýty a pověsti, dechberoucí výhledy, odpočinek i sport.

Vyšehrad hraje v historii českého národa významnou roli, je zde jasně patrný Genius loci. Vždyť nejstarší doklady o osídlení Vyšehradu jsou staré více než 5000 let, kdy byla tato skála obývána lidmi z tzv. kultury nálevkovitých pohárů. Tehdejší obyvatelé dobře věděli proč zrovna zde, skály Vyšehradu totiž nabízí nejlepší přirozenou vyhlídku na Prahu. Brána Vyšehradu je od našeho hotelu vzdálena pouze 200 m, z vyšehradských hradeb pak můžete shlížet takřka na všechny strany. Řeka Vltava je v místech pod skálou Vyšehradu vůbec nejhlubší v celé Praze a na úpatí Vyšehradu můžete dodnes pít z pramene, který využívali již dávní předkové. Tehdy pramen zásoboval hrad a později také pevnost (bastion) pitnou vodou.

Dle nejznámější pověsti skočil z hradeb Vyšehradu rytíř Horymír, toho času vězeň knížete Křesomysla. Před popravou vyslovil poslední přání projet se na svém koni Šemíkovi, kterého navedl ke skoku přes hradby směrem do řeky Vltavy. Tímto hrdinským skokem do Vltavy, zachránil Šemík Horymírovi život. Poté jej ještě dovezl k domovu do Neumětel, tam však tento chrabrý kůň podlehl svým zraněním. 

Vyšehrad má velmi bohatou historii, stejně tak mytologii, která jistě upoutá nejen Vaše děti. Určitě se vyplatí nejprve si něco málo o Vyšehradu přečíst a až poté stanout v místech, kde se tyto úžasné příběhy udály. 

Sport a volný čas

 

Vyšehrad nabízí kromě poutavé historie také možnosti relaxace v rozlehlém parku, tenisová hřiště, trasy pro jogging, louky pro cvičení jógy a samozřejmě také dětské hřiště, jak jinak než s tématikou starých pověstí českých. 


Nadpis fotogalerie

popisek
popisek
IHG Clean Promise

Profesionální úklid s dodatečnými bezpečnostními a hygienickými opatřeními.

Foyer

foyer pro registrace účastníků, přestávky a občerstvení

Catering

Zajištění cateringových služeb
 

Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a speciálních akcí.